Redüktör, elektrikli motor aletlerinde kullanılmaktadır. Bu motorların yüksek dönme hızını makinelere uygun dönüş hızına getiren kapalı dişli düzeneklere redüktör denilir. Amacı ise küçük hacim üzerinden büyük bir çevrim oranı elde etmeye çalışmaktır. Sumitomo redüktörler sağlam ve dayanıklı yapısı ve uzun kullanım ömrü ile öne çıkar.

Redüktörün Kullanım Alanları

Ağır cisimleri hareket ettirmek diğer cisimlere oranla daha fazla güç gerektirmektedir. İnsan gücünü aşan ağır cisimler redüktörlü motorlar sayesinde hareket ettirilebilmektedir. Madencilik, demiryolu gibi ağır işlerin yükünde redüktörlü motorlar kullanılır. Redüktörün kullanım alanı kapsamında pek çok çeşidi bulunmaktadır. Redüktörlerde öne çıkan faktörler şunlardır: Tork, çevrim oranı, boyut, verim ve ağırlıktır. İlgili aletin çeşitleri kullanılan dişli çeşidine göre ortaya çıkmaktadır.

Redüktör Çeşitleri ve Sumitomo Redüktör

Redüktörün çeşitleri şöyle sıralanmaktadır: Düz dişli, sonsuz vidalı, helisel dişlili, konik dişlili, ayna-mahruti dişlili, harmonik, paralel dişli, planet dişli, spinea, hoya planet ve sikloidal redüktördür. Sayılan çeşitli redüktörler vinç, konveyör, taşıyıcı, kırıcı, mikser gibi ağır iş gücü gerektiren araçlarda kullanılır. Söz konusu aletin avantajları bulunmaktadır. Bu alet sayesinde mühendislik maliyetleri oldukça en aza indirgenmiştir. Redüktörlerin ses seviyesi düşüktür ve az güç tüketirler. Az yıpranma özelliğine sahiptirler. Dolayısıyla kullanım ömürleri uzun sayılmaktadırlar.

 

×
img

Teklif Al

Merkez Ofis

+90 (224) 441 21 62

+90 (224) 441 70 37 (pbx)

E-mail

rmk@rmkmekatronik.com

Adres

Alaaddinbey Mh. 617.Sk. Kongur Plaza No: 4
Nilüfer / BURSA

İstanbul Ofis

+90 (224) 441 21 62

+90 (224) 441 70 37 (pbx)

E-mail

rmk@rmkmekatronik.com

Adres

Cevizli Mh. Tugay Yolu Cad. Ofisim İstanbul Plazaları No:20/B K:6 Maltepe / İstanbul